Teslimat Hakkında

EMNANA.COM web sitesinden yapacağınız tüm alışverişleriniz için kargo ücreti İSTANBUL ONLINE TEKSTİL TİCARET A.Ş. tarafından karşılanmaktadır.

Ödemeyi yaparak sipariş vermenizi takiben en geç 24 saat içerisinde (hafta sonu ve resmi tatil günleri hariç olmak üzere) sipariş edilen ürün kargoya teslim edilir. Birlikte çalıştığımız Yurtiçi Kargo firması ürünü teslim almasını takiben şubesinin bulunduğu adreslere mesafeye bağlı olarak ortalama 2 günde, en geç 7 gün içinde teslim etmektedir.

Yurtiçi Kargo’nun bulunduğunuz yerde şubesi bulunmaması durumunda sipariş ettiğiniz ürünü en yakın Yurtiçi Kargo şubesinden sizin teslim almanız gerekmektedir.

Teslimat adresinde teslim alacak şahıs yerine kimlik tespitiyle bir yakını kargodan ürünü teslim alabilir. Ürünlerin teslimatı anında alıcının adresinde bulunmaması ve adresteki kişilerin teslimatı kabul etmemesi durumunda satıcı bu husustaki edimini yerine getirmiş kabul edilecektir. Adreste teslim alacak bir kimsenin olmaması durumunda kargo firması ile temas kurarak ürünlerin sevkiyatını takip ve temin etmek alıcının sorumluluğundadır. Ürün, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, bu kişi/kuruluşun adresinde bulunmaması veya teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.

Teslimat anında adresinizde bulunamaz iseniz kapınıza kargo şirketi tarafından ihbar notu bırakılarak gönderiniz kargo şirketinin dağıtım ofisine teslim edilmektedir. Bu notun tarihini müteakip 3 iş günü içinde kargo şirketinin dağıtım ofisine giderek gönderinizi bizzat teslim almanız gerekmektedir. 3 iş günü içinde dağıtım ofisinden teslim alınmayan gönderileriniz Emnana’ya iade edilir. Emnana’ya ulaşan ürünleriniz için sizinle irtibata geçilip gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra adınıza tekrar gönderim yapılabilir. Size ulaşılamaz ise siparişiniz iptal edilir ve ücreti ödeme yaptığınız şekilde iade edilir.

Gönderiniz size teslim edildiğinde kolide ezilme, yırtılma, bükülme, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek herhangi bir durum görürseniz mutlaka kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar tespit ederseniz ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını talep ediniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından Emnana.com’a ulaştırılacak ve ürünlerin değişimi tarafımızdan yapılacaktır.

Ürün kargoya verildikten sonra kargo bilgileri e-posta adresinize gönderilir. Ayrıca Ürünün teslim alındığı ve adresinize hangi gün teslim edileceği konusunda da Yurtiçi Kargo tarafınıza ön bilgilendirme mesajı gönderecektir.

Ürün’ün yasal azami süre olan 30 gün içinde alıcıya teslimi zamanında teslim olarak kabul edilir. Normal satış/teslimat koşulları dışındaki olağanüstü durumlar (hava muhalefeti, yoğun trafik, deprem, sel, yangın gibi) nedeni ile yasal azami 30 günlük süre zarfında teslim edilememesi söz konusu ise, satıcı teslimat ile ilgili olarak alıcıyı mevcut iletişim bilgilerinden ulaşarak haberdar eder. Bu durumda alıcı siparişi iptal etmek, ya da olağanüstü durum sona erene kadar bekleme hakkına sahiptir.

© 2021 EMNANA | Tüm Hakları Saklıdır.